Obraz religijny w sypialni – dlaczego?

Obraz religijny powinien być w każdym katolickim domu. Nie jest to tylko ozdoba, ale również, a może przede wszystkim miejsce, w którym można usiąść pomyśleć, odmówić modlitwę. Jak wybrać obrazy religijne do sypialni?

Wiele osób zdziwi się, że dobrze jest powiesić obraz religijny w sypialni. Przecież świadectwo wiary powinno znajdować się w salonie, w centralnym jego punkcie. Tak. Powinien również znajdować się w sypialni, gdyż jest to miejsce ustronne, osobiste. Miejsce, w którym odpoczywamy, ale również myślimy, czy odmawiamy modlitwę. Obrazy religijne potrzebują chwili refleksji, zadumy i modlitwy, by spełnić swoją najważniejszą rolę.

Jak wybrać obrazy religijne?

Tematyka jest podstawową kwestią w trakcie wyboru obrazu religijnego. Bardzo dobrze na samopoczucie wpłynie obraz, na którym znajdują się Anioły. Taki obraz zapewnia spokój, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że ktoś nad nami czuwa, opiekuje się.

Św. Rodzina jest synonimem rodziny, która jest zgodna, wspiera się i razem, wspólnie idzie przez życie, mierząc się z codziennymi trudnościami. Pielęgnowanie więzi rodzinnych, troska o najbliższych – to jest ważne. Obraz ten jest również niezmiernie ważny dla par starających się o dziecko oraz dla rodzin na różnym etapie macierzyństwa.

Anioł Stróż – Obraz

Warto jest umieścić w domowym kąciku modlitewnym obrazy przedstawiające szczególnie ważne motywy wyznania rzymsko-katolickiego. Jednym z motywów, które dodają szczególnie dużej otuchy wierzącemu jest symbolika Anioła Stróża, czyli Boskiego opiekuna.

Domowy Anioł Stróż obraz

Przedstawione na obrazach symbole wiary napełniają serce i duszę wierzącego radością i niosą otuchę w trudnych chwilach. Sceny przedstawiające Anioła Stróża w szczególnie wymowny sposób przypominają o bliskości z Bogiem. Obraz anioł stróż towarzyszy bowiem każdemu człowiekowi, i jak zapisano w Biblii, jest on pośrednikiem pomiędzy Bogiem i człowiekiem. Obrazek z motywem boskiego opiekuna doskonale nadaje się również do dziecięcego pokoju, gdzie będzie napełniał dziecko poczuciem bezpieczeństwa.

Boski opiekun każdego człowieka

Istnieje cały obszar nauki religijnej o aniołach, który nazywany jest angelologią. Według tej nauki, każdemu człowiekowi zamieszkującemu Ziemię towarzyszy Anioł Stróż, który opiekuje się nim aż do śmierci. Oczywiście anioł stara się naprowadzić osobę, nad którą roztacza swoją opiekę, na drogę dobra i chrześcijańskiej moralności. Jeżeli mu się to uda, wtedy człowiek trafi po śmierci do nieba, a anioł wstąpi wyżej w anielskiej hierarchii, aby dostąpić zaszczytu śpiewania w anielskim chórze i sławienia Trójcy Świętej. Zawsze warto jest mieć przy sobie symbol przypominający o opiece, jaką sprawują nad każdym człowiekiem anioły.

Obrazy religijne w domu.

Obrazy religijne powinny być ważnym elementem w życiu katolika. Obrazy malowane na płótnie przedstawiają sylwetki świętych, scenki z życia świętych, czy Trójcę Świętą, która powinna towarzyszyć każdemu z nas. Jak wybrać obraz religijny do domu? 

Co jest najważniejsze

Zastanawiając się nad wyborem obrazu religijnego do domu warto zastanowić się, który święty jest nam wyjątkowo bliski. Może wybór padnie na podobiznę świętego, który jest naszym patronem? Może św. Ojciec Pio, św. Faustyna, czy św. Andrzej Bobola są nam bliscy? 

Bardzo często wybierany jest obraz Matki Boskiej. Najczęściej katolicy decydują się na obraz matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Popularnym tematem obrazów religijnych jest Ostatnia Wieczerza, czy Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny.

Kolejnym obrazem religijnym, który bliski jest sercu wielu katolików jest wizerunek Ojca św. Jana Pawła II. Wielu osobom również obecny Papież Franciszek jest bliski i bardzo chętnie wieszają jego wizerunek w swoich mieszkaniach. 

Jak rozwiesić obrazy religijnego

Wieszając obrazy religijne w domu trzeba mieć na uwadze, że nie są to obrazy, które mają być dekoracją mieszkania. Walor dekoracyjny jest dodatkowym atutem obrazów religijnych. Najważniejsze w rozmieszczeniu obrazów religijnych nie jest stworzenie domowej galerii sztuki. Obrazy religijne powinny być umieszczone w tej części mieszkania, która jest naszą oazą spokoju, w której możemy pomyśleć, zastanowić się, czy odmówić modlitwę.

“Przy Kominku” do muzyki S. Moniuszki

Widowisko do muzyki ze “Spiewników domowych” Stanisława Moniuszki.

Chór Cantabile
Mosso String Orchestra

Soliści:
Kinga Mistrowska
Bogusława Adamczewska
Anna Leszońska, Kieran Donworth
Tadeusz Ciekliński, Paweł Szczepanek
Adam Przyjemski
Zespół Tańca Ludowego Lechowia

Niedziela, 29 września 2019, godz. 16:00

Polskie Centrum Kultury im. św. Jana Pawła II
4260 Cawthra Rd., Mississauga L4Z 1V8

Info/bilety: 905-608-2002, 905-464-1221
http://www.cantabilechoir.ca

Inscenizacja i reżyseria: Kinga Mitrowska
Kierownictwo muzyczne: Maria Leśniak
Narracja: Krzysztof Jasiński

Spotkania Rekolekcyjne z Janem Budziaszkiem

Parafia św. M. Kolbego
Mississauga 4260 Cawthra Rd.

PROGRAM SPOTKAŃ:
19 września, czwartek, godz. 20:00 konferencja
Po Mszy św. Uwielbienie Śpiewem
20 Września, piątek, godz. 20:00 konferencja
Po Mszy św. Uwielbienie Śpiewem
21 Września, sobota, godz. 20:00 KONCERT na okoliczność 40-lecia Parafii Św. Maksymiliana Kolbe, inspirowany rzeszowskim koncertem “Jednego Serca Jednego Ducha” 

Piknik Czytelniczy komunikat KG RP w Toronto

Po sukcesie ubiegłorocznego Rodzinnego Pikniku Czytelniczego zorganizowanego przez Konsulat Generalny RP w Toronto, zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia. W niedzielę 15 września od 13:00 do 16:00 będziemy wspólnie czytać i bawić się na polanie Parku Centennial w Etobicoke, Toronto.

Piknik połączony będzie z Narodowym Czytaniem Nowel polskich pod patronatem Pary Prezydenckiej. Będziemy również świętowali 30. rocznicę inauguracji w bibliotece torontońskiej Programu Polskiego dla dzieci.

Ponadto na uczestników czekają występy muzyczne, przedstawienie teatralne, teatrzyk ilustracji kamishibai, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty, plenerowa czytelnia, kiermasz książek polskich i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Imprezę poprowadzi aktor, Mirosław Połatyński. Świetna zabawa gwarantowana! Serdecznie zapraszamy!

Rodzinny Piknik Czytelniczy odbywa się w ramach projektu Konsulatu Generalnego RP w Toronto Dni Dziedzictwa Polskiego w Kanadzie (Polish Heritage Days). Piknik jest także częścią zainicjowanego przez naszą placówkę programu „Czytam po Polsku”, mającego na celu zachęcenie najmłodszych do zainteresowania się językiem polskim i czytania polskich książek.

Partnerzy: Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24 w Mississaudze, Toronto Public Library, Biblioteka Polska im. ks. Stanisława Bąka.

Słowo Boże do słuchania. Październik

Rozważania nad wybranym fragmentem Ewangelii przeznaczonym na dany dzień.

31 Października
30 Października
29 Października
28 Października
25 Października
24 Października
23 Października
22 Października
18 Października
15 Października
14 Października
2 Pażdziernika
1 Pażdziernika

Polonia pod Krzyżem w łączności z Polską.

W czasach gdy Kościół atakowany jest z wielu stron,
bycie katolikiem wymaga zaangażowania.

Dołącz do akcji: „Polonia pod Krzyżem, w łączności z Polską”

Czuwanie rozpocznie się w piątek 13 września Mszą św.  o godz 19:00.O godz 20:00 Droga Krzyżowa zakończona całonocną adoracją Krzyża przy Najświętrzym Sakramencie.
Czuwanie zakończy się w sobotę 14 września o godz. 8:30 rano procesją różancową pod krzyżem misyjnym.

Kościół św. Eugeniusza w Brampton.
Wszyscy są zaproszeni na wspólną modlitwę
pod Krzyżem Chrystusa.

Więcej szczegółów w parafii.
905 451-1422