Wtorek 21 kwietnia 2020

0Shares

W kalendarzu katolickim – Drugi tydzień Wielkanocy.


Wiadomości z KanadyOntario (606) – Ontario zanotowało w poniedziałek nowy jednodniowy szczyt, ponieważ urzędnicy zdrowia potwierdzili 606 kolejnych przypadków COVID-19. Prowincja potwierdziła też dodatkowe 31 zgonów związanych z nowym koronawirusem.


Premier Justin Trudeau ogłosił dzisiaj 350 milionów dolarów w funduszach ratunkowych dla grup społecznych i krajowych organizacji charytatywnych, które pomagają seniorom, bezdomnym i innym osobom narażonym na pandemię.

Trudeau powiedział, że organizacje te starają się pomóc coraz większej liczbie osób z powodu globalnej pandemii. Fundusze będą wspierać niektóre małe niezależne organizacje i organizacje krajowe, takie jak United Way i Czerwony Krzyż.

„Ich misją zawsze była pomoc ludziom w potrzebie i to się nie zmieniło” – powiedział dziś rano Trudeau.

Trudeau ogłosił także dzisiaj, że pracodawcy mogą teraz korzystać z kalkulatora na stronie internetowej „Canada Revenue Agency”, aby dowiedzieć się, na ile kwalifikują się w ramach programu dopłat do wynagrodzeń.

Firmy, organizacje non-profit i organizacje charytatywne mogą zacząć ubiegać się o 75% dopłatę do wynagrodzenia w poniedziałek, 27 kwietnia. Dotacja obejmuje do $847 tygodniowo na pracownika.


Nowe badanie opinii sugeruje, że Kanadyjczycy przede wszystkim ufają pracownikom służby zdrowia, takim jak ich lekarz rodzinny.

W ankiecie przeprowadzonej przez Leger and Association for Canadian Studies poproszono respondentów o ocenę poziomu zaufania do różnych instytucji, w tym urzędników zdrowia publicznego i polityków.

Pracownicy służby zdrowia, tacy jak lekarze i pielęgniarki, mieli najwyższy poziom zaufania w Kanadzie, z 92-procentowym wsparciem. Różni urzędnicy zdrowia publicznego 81%, a 72% respondentów stwierdziło, że ufa dyrektorowi ds. Zdrowia publicznego dr Theresie Tam.

Światowej Organizacji Zdrowia, która spotkała się z krytyką, w tym ze strony konserwatystów, za to, jak zareagowała na nowy koronawirus w Chinach, zaufało 68% Kanadyjczyków. Pięćdziesiąt cztery procent stwierdziło, że ufa premierowi Justinowi Trudeau.

Na dolnym końcu spektrum tylko 50 procent Kanadyjczyków stwierdziło, że ufa mediom, chociaż tak było od dawna i nie zmieniło się to w wyniku pandemii.


Premier Doug Ford powiedział dziś, że 11 milionów dolarów zostanie wydanych na program “posiłki na kółkach” Meals on Wheels i inne programy społecznościowe, które pomogą seniorom. Ford twierdzi również, że wydane zostaną dodatkowe 40 milionów dolarów na zapewnienie odpowiedniego wyposażenia ochrony osobistej dla osób opiekujących się seniorami.


Zakład pakowania mięsa w południowej Albercie został tymczasowo zamknięty z powodu COVID-19. Zakład Cargill w High River zatrudnia około 2000 pracowników. Urzędnicy ds. Zdrowia poinformowali, że wśród pracowników jest 360 przypadków zakażenia wirusem a a jedna osoba poniosłą śmierć. „Zakażenie rozprzestrzeniło się również poza tymi pracownikami, przy czym 484 przypadki związane były z tym ogniskiem pandemii” – powiedziała dr Deena Hinshaw, dyrektor medyczny Alberty.


Naczelny lekarz Saskatchewan twierdzi, że ludzie nie powinni spodziewać się, że wkrótce zostaną zniesione fizyczne środki dystansujące. „Powinniśmy zrozumieć, że do czasu skutecznego szczepienia lub leczenia lub do czasu, gdy większość z nas będzie miała pewien poziom odporności, będziemy musieli zachować dystans fizyczny” – powiedział w poniedziałek dr Saqib Shahab.


Według Johns Hopkins University liczba zachorowań na COVID-19 na świecie przekroczyła 2,5 miliona, przy prawie 172 000 zgonów. Prawie 660 000 osób wyzdrowiało.

Stany Zjednoczone mają prawie 789,000 potwierdzonych przypadków, a następnie Hiszpania (ponad 204 000), Włochy (ponad 181 000) i Francja (ponad 156 000).

USA podają, że zmarło ponad 42 000 osób. We Włoszech ponad 24 000 osób, a w Hiszpanii zmarło ponad 21 000.

0Shares