Środa 22 kwietnia 2020

0Shares

Premier Ontario Doug Ford wzywa pomoc wojskową, gdy trwa walka z COVID-19 w domach opieki długoterminowej.

Ford twierdzi, że żołnierze zapewnią pomoc operacyjną i logistyczną, aby personel opieki długoterminowej mógł skoncentrować się na opiece nad mieszkańcami.

Na dzień dzisiejszy w domach opieki długoterminowej w 127 placówkach zmarło co najmniej 448 osób – o 49 więcej niż w poprzednim dniu.

Ontario rozszerza również testy COVID-19 na każdego mieszkańca i pracownika w domach opieki długoterminowej.

Prowincyjni urzędnicy ds. Zdrowia wcześniej sprzeciwiali się apelom o przeprowadzenie takich szeroko zakrojonych badań osób bezobjawowych, ale nowa notatka wiceministrów zdrowia i opieki długoterminowej, a także naczelnego lekarza, nakazuje jednostkom zdrowia publicznego (PHU) natychmiastowe opracowanie planów szeroko zakrojonych testów.


Premier Justin Trudeau obiecuje nową pomoc w nagłych wypadkach dla studentów, których wykształcenie i perspektywy pracy zostały zakłócone przez koronawirusa.

Powiedział, że miesięczna płatność w wysokości 1.250 CAD dla studentów szkół policealnych potrwa do sierpnia, aby zrekompensować utraconą pracę lub skrócone godziny pracy.

Trudeau powiedział również, że studenci wkrótce będą mogli otrzymywać miesięczne płatności w wysokości od 1000 $ do 5000 $ za wolontariat w swoich społecznościach, aby nagrodzić ich za ich wysiłki.

Trudeau twierdzi, że te i inne środki, takie jak zwiększenie stypendiów edukacyjnych i rozszerzony program pracy wspierany przez rząd, wyniosą 9 miliardów dolarów.


W środę pojawiło się więcej sygnałów wskazujących na spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19 w Kanadzie, co skłoniło do dalszych rozmów na temat złagodzenia środków izolacji, które okazały się paraliżujące z ekonomicznego punktu widzenia.

Premier Doug Ford zasugerował, że Ontario może zacząć łagodzić ograniczenia przed długim weekendem w przyszłym miesiącu, jeśli utrzyma się tendencja zniżkowa.

Premier Dennis King of Prince Edward Island, który miał zaledwie dwa tuziny spraw, żadnych zgonów i żadnych nowych spraw – powiedział również, że stopniowe zniesienie środków zapobiegających COVID może rozpocząć się już 1 maja.

Dr Theresa Tam, dyrektor ds. Zdrowia publicznego, powiedziała, że Kanada robi postępy w spowolnieniu epidemii, ale ostrzegła przed zbyt wczesnym optymizmem. Tam powiedział, że należy skupić się na powstrzymywaniu epidemii w miejscach takich jak domy seniorów oraz w innych miejscach, w których ludzie mieszkają razem w bliskich odległościach.


Wiele osób izolujących się w domu w Toronto budzi się później.

Toronto Hydro mówi, że zużycie energii elektrycznej rośnie obecnie późnym rankiem, co oznacza, że ekspresy do kawy i tostery działają później niż kiedyś.

Jest to zgodne z innymi miastami na całym świecie. W Niemczech zapotrzebowanie na energię elektryczną zaczynało rosnąć między 6 rano a 8 rano. Teraz jest między 8 rano a 9 rano.

W Toronto obserwuje się także większe zużycie energii w godzinach wieczornych, w porównaniu do tego, co wcześniej byłoby szczytem po pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, Toronto zużywa mniej energii podczas wybuchu COVID-19. Toronto Hydro twierdzi, że w porównaniu do tego czasu w ubiegłym roku zaobserwowano zmniejszenie całkowitego zużycia energii.0Shares