Poniedziałek 20 kwietnia 2020

0Shares

Drugi tydzień Wielkanocy.


Wiadomości z Kanady


20 April 2020

Ontario: 10 578 potwierdzonych (w tym 553 zgonów, 5 209 wyzdrowiało)


Zgodnie z nowym modelowaniem komputerowym, Ontario osiągnęło już swój przewidywany szczyt zakażeń COVID-19. Dzięki środkom zapobiegawczym, przebywania w domu i dystansowi fizycznemu, udało się utrzymać całkowitą liczbę przypadków znacznie poniżej ponurych scenariuszy przedstawionych dwa tygodnie temu.

„Te działania mają znaczenie i ludzie muszą nadal przestrzegać obostrzeń, aby uratować życie”, wynika z notatek przedstawionych przez urzędników służby zdrowia w poniedziałek.

Szczytu nie oczekiwano do maja i jest to ważne, ponieważ teraz powinna nastąpić już redukcja przypadków zakażeń.


Federalny minister transportu Marc Garneau ogłosił, że od 20 kwietnia wszyscy pasażerowie samolotów są zobowiązani do noszenia „niemedycznej maski lub zakrycia twarzy” podczas podróży lotniczych. Podróżujący będą zobowiązani do wykazania, że mają odpowiednią maskę przed wejściem na pokład, w przeciwnym razie nie będą wpuszczani.

Według ministerstwa pasażerowie podróżujący autobusami są „bardzo zachęcani” do noszenia masek „w jak największym stopniu”, a kierowca może poprosić o zakrycie ust i nosa, gdy nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.


Burmistrz Toronto John Tory powiedział: „To jedno z największych wyzwań finansowych, przed jakimi stanęło miasto”. Tory powiedział też, że Toronto będzie potrzebować pomocy innych szczebli rządowych. Trzymiesięczna blokada, po której następuje sześciomiesięczny okres rekonwalescencji, może kosztować miasto aż 1,5 miliarda dolarów „i to w najlepszym wypadku”.

W większości mniejsze wpływy wynikają z utraconych dochodów z TTC. Miasto dokona przeglądu swoich inwestycji, w tym przeanalizuje prace przy Gardinerze.


Premier Justin Trudeau powiedział, że rząd federalny przekaże 500 milionów dolarów na wsparcie sektora sztuki, kultury i sportu za pośrednictwem Heritage Canada.

Ruch ten jest częścią szerszych wysiłków na rzecz wspierania sektorów kreatywnych dotkniętych pandemią COVID-19.

Więcej szczegółów na temat wsparcia finansowego zostanie dzisiaj przedstawione przez ministra dziedzictwa Stevena Guilbeaulta.


Kanadyjskie Stowarzyszenie Wolności Obywatelskich twierdzi, że będzie walczyć o obywateli złapanych za naruszanie miejskich obostrzeń na terenach rekreacyjnych podczas pandemii COVID-19.

„Będziemy domagać się amnestii za wszystkie mandaty i późniejszego umorzenia wszystkich grzywien z powodu niekonstytucyjnego bałaganu, w który wpędziło nas wiele samorządów” – powiedział dyrektor wykonawczy Michael Bryant.

W ciągu ostatnich 10 dni stowarzyszenie otrzymało co najmniej 100 skarg publicznych od osób, które zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy policji za przeciwstawienie się przestępstwom zarządzania kryzysowego, takim jak jogging na polach golfowych lub ćwiczenia w parkach.


Premier Doug Ford ogłosił w sobotę, że rząd Ontario zainwestuje 20 milionów dolarów w badania medyczne w celu znalezienia szczepionki do walki z COVID-19. Ten ruch pojawia się rok po tym, jak prowincja wycięła 25 milionów dolarów z funduszu badań nad systemem opieki zdrowotnej.

„Wiem, że wszyscy chętnie wracamy do pracy i wracamy do normy”, powiedział Ford podczas konferencji prasowej. „Ale w rzeczywistości musimy pamiętać, że dopóki nie znajdziemy szczepionki na tego strasznego wirusa… obniżenie czujności oznacza potencjalne narażenie milionów ludzi na wirusa.

„Świat potrzebuje szczepionki i nie ma powodu, dla którego szczepionki tej nie można znaleźć tutaj, w Ontario”.


https://radiorodzina.com/2020/04/pomagam/
Źródła: TorontoStar, NationalPost, HuffingtonPost, 680News, CBC, GlobalTV, CTVNews, CityTV, PAP, PolskieRadio24.
0Shares