Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020

0Shares

Święto Miłosierdzia Kościół obchodzi w I niedzielę po Wielkanocy. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywane też Niedzielą Miłosierdzia.

Wcześniej, jako pierwszy wpisał je do kalendarza liturgicznego kardynał Franciszek Macharski dla archidiecezji krakowskiej w roku 1985, a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski św. Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce.

Po raz pierwszy o ustanowieniu tego święta mówił Jezus w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę co do powstania obrazu: Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49). Wybór pierwszej niedzieli po Wielkanocy na Święto Miłosierdzia ma swój głęboki sens teologiczny, który wskazuje na ścisły związek, jaki istnieje pomiędzy wielkanocną tajemnicą Odkupienia, a tajemnicą miłosierdzia Bożego.

Święto jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale czasem łaski dla wszystkich ludzi.


Wiecej: https://misericors.org/swieto-milosierdzia-bozego-geneza-historia-i-obietnice-pana-jezusa/


https://radiorodzina.com/2020/04/pomagam/

Wieści z Kanady

Darren Campbell z żoną na rodzinnym zdjęciu w 2019 roku. Campbell zachorował na COVID-19 w połowie marca i wyzdrowiał po dziewięciu dniach w szpitalu. Teraz, gdy wyzdrowiał, pojawia się kolejny pomysł Campbella dotyczący: zanim kanadyjska pandemia COVID-19 może się skończyć, więcej osób będzie musiało zachorować na chorobę, która zagrażała jego życiu. FACEBOOK

VANCOUVER – Darren Campbell nie życzyłby COVID-19 nikomu. Przeżywszy to, zna koszmary choroby lepiej niż większość.

W najgorszym punkcie Campbella z koronawirusem pod koniec marca 43-latek z Ottawy przebywał na oddziale intensywnej terapii, usiłując oddychać i zastanawiając się, jak to się stało.

„Naprawdę pomyślałem: istnieje szansa, że ​​nie uda mi się przez to przejść” – powiedział. „Gdy ktoś mówi:„ Musimy cię przenieść na OIOM ”- to mnie trochę przeraziło”.

Po tym, jak wyzdrowiał, Campbell odkrył inny pomysł: zanim kanadyjska pandemia COVID-19 może się skończyć, więcej ludzi będzie musiało zachorować na chorobę, która zagrażała jego życiu.

Wynika to z faktu, że jedynym sposobem na pokonanie COVID-19 jest uodpornienie ogromnej części populacji na wirusa.

Naukowcy i urzędnicy zdrowia publicznego zgadzają się, że najlepszą drogą do masowej odporności jest skuteczna szczepionka, która prawdopodobnie nastąpi za rok lub dłużej. Tymczasem urzędnicy zdrowia publicznego zmagają się z tym, jak i kiedy ponownie otworzyć część społeczeństwa, z B.C. w piątek ogłaszając pierwsze kroki w swoim planie.

Ponieważ wirus jest już obecny w społeczności, wymaga to podjęcia decyzji, kto może być najbezpieczniej narażony i pod jakimi warunkami, bez niepotrzebnego ryzykowania życia i wywoływania poważnych epidemii, które przytłaczają system opieki zdrowotnej. Jest jeszcze jedna uwaga: naukowcy uważają, że ci, którzy zachorują i wyzdrowieją, będą odporni, co pomogłoby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby.

Więc kim są najlepsi kandydaci do wkroczenia w ogień koronawirusa?

Uważa się, że Campbell i inni, którzy wyzdrowiali, są na tak niskim poziomie ryzyka zarażenia i przekazania koronawirusa, jak to tylko możliwe. Po tym, jak mieli COVID-19, ich ciała rozwinęły „przeciwciała” biegłe w walce z nim – jak żołnierze z białek krwi, przeszkoleni w absolutnej porażce konkretnego śmiertelnego wroga.

Jeśli COVID-19 zachowuje się jak SARS, naukowcy oczekują, że ci, którzy wyzdrowieją z niego, pozostaną odporni – nie odzyskają wirusa ani go nie przekażą. A jeśli wystarczająca liczba ludzi będzie odporna, wirus rozprzestrzeni się wolniej i wymrze. Epidemiolog z Harvardu oszacował, że COVID-19 można by pokonać, gdyby połowa populacji świata była odporna.


A tymczasem w Ameryce (a konkretnie w Teksasie, USA.)

Źródła: TorontoStar, NationalPost, HuffingtonPost, 680News, CBC, GlobalTV, CTVNews, CityTV, PAP, PolskieRadio24.
0Shares