Niedziela 26 kwietnia 2020

0Shares

3 Niedziela Wielkanocna.

Wśród ludzkich nieszczęść  i katastrof człowiek jest bezsilny i bezradny. Wtedy rodzą się trudne pytania, które nie znajdują sensownej odpowiedzi. Tylko wiara w Zmartwychwstałego Jezusa może przynieść naszym sercom nadzieję, ukoić ból i wlać Boży pokój.

Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić.


Wiadomości z Kanady

Ontario ogłasza czasowe (na okres pandemii) podwyższenie wynagrodzenia dla pracowników pierwszej linii; Trudeau ogłasza 62,5 miliona dolarów dla sektora rybnego.


Premier Ontario Doug Ford powiedział, że pracownicy pierwszej linii, w tym osoby pracujące w schroniskach i domach opieki długoterminowej, otrzymają podwyżkę o 4 dolary za godzinę przez następne cztery miesiące, pomagając w walce z COVID-19.

Ford twierdzi, że uprawnieni pracownicy otrzymają również dodatkową płatność w wysokości 250 dolarów miesięcznie, jeśli przepracują więcej niż 100 godzin w ciągu miesiąca.

Rząd prowincji twierdzi, że 350 000 pracowników będzie uprawnionych do premii płacowej.

Kilkadziesiąt osób protestowało w Queen’s Park w sobotnie popołudnie, gdy Ford prowadził codzienną odprawę na temat COVID-19.

Filmy udostępnione na Twitterze pokazały protestujących skandujących: „Wirus to mistyfikacja”, a „Strach to wirus!” poza prawodawstwem. Wzywają do zakończenia akcji zostań w domu.

0Shares