Czwartek 23 kwietnia 2020

0Shares

Premier Doug Ford twierdzi, że wszystkie „nieistotne” miejsca pracy pozostaną zamknięte do co najmniej 6 maja z powodu pandemii COVID-19.

W czwartek Ford przedłużył do tego czasu wszystkie nakazy nadzwyczajne wydane na podstawie Ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności.

Ontario znajduje się w stanie wyjątkowym od 17 marca i pozostanie tak do 12 maja. Jednak zamówienia wydane na podstawie tego ustawodawstwa należy odnawiać co dwa tygodnie.

Oznacza to, że wszystko, co jest obecnie zamknięte, pozostanie zamknięte, w tym udogodnienia na zewnątrz w parkach i obszarach rekreacyjnych, w większości miejsc publicznych oraz w barach i restauracjach, inne niż do serwowania posiłków i napojów spirytusowych na wynos, wina i piwa na wynos.

Tylko supermarkety, apteki, sklepy LCBO i sklepy piwne są otwarte dla pełnej obsługi, a sklepy ze sprzętem, sklepy zoologiczne i przychodnie z konopiami indyjskimi mogą wykonywać tylko odbiór krawężnikowy.

Przedłużenie oznacza także dalsze ograniczenia dotyczące spotkań towarzyskich do pięciu, chyba że mieszkają oni pod jednym dachem i ograniczają personel do pracy tylko w jednym domu spokojnej starości lub domu opieki długoterminowej.

„Absolutnie konieczne jest przedłużenie tych rozkazów, aby nadal zapewnić wszystkim mieszkańcom Ontario bezpieczeństwo i zdrowie” – powiedział, podkreślając, że działał zgodnie z radą dr Davida Williamsa, głównego medycznego oficera zdrowia.


Podczas pandemii COVID-19 linie lotnicze ogłosiły plan rezygnacji ze środkowej siedziby w swoich kabinach klasy ekonomicznej, co jest ostatnim krokiem w próbach przemysłu lotniczego w walce z koronawirusem, który zaatakował tę branżę bardziej niż inne.

United Airlines ogłosiło w środę, że zaczęło ograniczać wybór miejsc dla sąsiednich miejsc we wszystkich kabinach, „w tym środkowych miejsc, o ile są dostępne, oraz naprzemiennych miejsc przy oknie i przy przejściu, gdy miejsca są w parach”.

Oprócz pozbywania się środkowych miejsc, linia lotnicza mówi, że zaczęła ulepszać bilety pasażerów do miejsc biznesowych i pierwszej klasy, aby zachować minimalne odległości.

Linia lotnicza twierdzi, że praktyka będzie obowiązywać do końca maja. Delta ogłasza całkowite wstrzymanie rezerwacji środkowych miejsc na swoje loty, które według linii lotniczej będą obowiązywać co najmniej do końca czerwca.

0Shares