Noc w Bibliotece

Już po raz drugi Konsulat Generalny RP w Toronto oraz Centrum Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Mississaudze organizują dla najmłodszych czytelników „Noc w Bibliotece”.

Wydarzenie odbędzie się w nocy z 11 na 12 października 2019 r. (z piątku na sobotę), od godziny 19:00 do 8:00.  Gościem specjalnym wydarzenia będzie pisarka Izabella Klebańska, muzyk, scenarzystka i autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej i biograficznej.

Tematyka tegorocznej, drugiej edycji „Nocy w Bibliotece” w Centrum Jana Pawła II, związana jest z obchodami Roku Stanisława Moniuszki.  Podczas „Nocy” autorka „Hej, zagrajcie siarczyście!” – książki dla dzieci o Stanisławie Moniuszce – zaprezentuje dzieciom bohatera swojej powieści. Dzieci wezmą udział w otwierającym imprezę spotkaniu autorskim, a następnie –  uczestnicząc w przygotowanych przez animatorów kultury nocnych zajęciach warsztatowych –  będą rysować, wykonywać dekoracje, pisać teksty, odgrywać scenki na podstawie polskich książek.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie imprezy otrzymają dyplomy okolicznościowe oraz książkę „Hej, zagrajcie siarczyście!” z autografem autorki.

Partnerzy Projektu: Biblioteka Polska im. S. Bąka OMI, Federacja Polek w Kanadzie Ogniwo 24 w Mississaudze, Związek Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie.

Kanadyjska „Noc w Bibliotece” jest częścią akcji „Noc Bibliotek” organizowanej w Polsce od pięciu lat (https://nocbibliotek.org/o-akcji )