Piknik Czytelniczy komunikat KG RP w Toronto

Po sukcesie ubiegłorocznego Rodzinnego Pikniku Czytelniczego zorganizowanego przez Konsulat Generalny RP w Toronto, zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia. W niedzielę 15 września od 13:00 do 16:00 będziemy wspólnie czytać i bawić się na polanie Parku Centennial w Etobicoke, Toronto.

Piknik połączony będzie z Narodowym Czytaniem Nowel polskich pod patronatem Pary Prezydenckiej. Będziemy również świętowali 30. rocznicę inauguracji w bibliotece torontońskiej Programu Polskiego dla dzieci.

Ponadto na uczestników czekają występy muzyczne, przedstawienie teatralne, teatrzyk ilustracji kamishibai, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty, plenerowa czytelnia, kiermasz książek polskich i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Imprezę poprowadzi aktor, Mirosław Połatyński. Świetna zabawa gwarantowana! Serdecznie zapraszamy!

Rodzinny Piknik Czytelniczy odbywa się w ramach projektu Konsulatu Generalnego RP w Toronto Dni Dziedzictwa Polskiego w Kanadzie (Polish Heritage Days). Piknik jest także częścią zainicjowanego przez naszą placówkę programu „Czytam po Polsku”, mającego na celu zachęcenie najmłodszych do zainteresowania się językiem polskim i czytania polskich książek.

Partnerzy: Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24 w Mississaudze, Toronto Public Library, Biblioteka Polska im. ks. Stanisława Bąka.